Määratlemata

3 märki, et Teie ruumides on halb ventilatsioon

Ventilatsiooni ülesanne on hoolitseda selle eest, et õhk ruumide ja väliskeskkonna vahel ringleks, seda samal ajal puhastades, eemaldades soovimatu tolmu ja lõhnad ning hoides õhu värskena. Lisaks aitab hea ventilatsioon hoida teie ruumide niiskustaset, säästes teid ebameeldivatest niisketest ruumidest ja liigse niiskuse põhjustatud kahjustustest.

Millised on ruumide ventilatsioonivõimalused?

Sõltuvalt hoone tüübist ja vanusest võib majas olla kas loomulik ventilatsioon või sundventilatsioon.

Loomulik ventilatsioon

Loomulik ventilatsioon on ruumide ventileerimine läbi avade ja pragude. Vanades majades toimib loomulik ventilatsioon ka läbi ehituskonstruktsioonide ebatiheduste. Loomulikul ventilatsiooni korral ei ole õhu kogused ja liikumine kontrollitud.

Sundventilatsioon

Süsteem, kus kasutatakse mehaanilist väljatõmmet ja sissepuhet ning hoone õhutus on reguleeritud suunalt ja koguselislt. Sundventilatsioon toimib palju efektiivsemalt kui loomulik ventilatsioon ning jaguneb kaheks: väljatõmbesüsteem ja soojustagastusega ventilatsioonisüsteem.

Väljatõmbeventilatsioon

Süsteem, kus kasutatakse mehaanilist väljatõmmet sansõlmedest, pesuruumist ja köögist. Seda tüüpi ventilatsiooni korral toimub ruumidest saastunud õhu või niiskuse väljatõmme ventilatsioonitorutiku kaudu väljatõmbeventilaatori abil. Ventilaator imeb saastunud ning niiske õhu plafoonidest ja ventilatsioonitorustiku kaudu välja. Värske õhk saadakse ruumidesse välis seintesse paigaldatavate tuulutusklappide või akendesse monteeritud tuulutusrestide abil.

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem

Soojustagastusega ventilatsiooni puhul pannakse seadmete abil õhk ventilatsioonisüsteemis ringlema. Parim võimalus energiakulude säästmiseks piisava õhuvahetuse juures on kasutada ruumide ventileerimiseks kompaktseid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid. Soojustagastusega ventilatsiooniseadmete müük on märkimisväärselt kasvanud, kuna võimaldab küttekulude kokkuhoidu ning selle kasutegur on isegi kuni 90%.

Millised on märgid, et Teie ruumides on halb ventilatsioon?

Halb ventilatsioon

  • Kondensatsioon akendel – kui siseruumis on õhk liiga niiske, koguneb ruumis klaasile kondents. Aknad on kaetud uduga ning suurema niiskuse kogunemisel võib aknaklaasidelt näha alla libisevaid veepiisku.
  • Hallituslaigud seintel ja lagedel – kui teie eluruumide õhus on liigniiskust, võib hallitus tekkida ka seintele ja lagedele. Enim levinud probleemid niiskusega on vannitubades, kuna kuuma vee tekitatud niiske aur settib lakke ning seinte nurkadesse. Niiskus võib olla ka kappides, keldrites ja teistes maja halvasti ventileeritavatest kohtades, mis põhjustab hallituse kasvu.
  • Kopitanud lõhnad – kopitanud lõhn on märk hallituse ja selle kasvu esinemisest. Ruumide halb ventilatsioon ja liigniiskus põhjustab ruumides tuntavaid kopituse ja hallituse lõhnu.

 

Kuidas parandada oma siseruumi õhu kvaliteeti?

Kui teie eluruumides on halb ventilatsioon, saate õhu ringlemiseks ja liigse niiskuse eemaldamiseks tuulutada regulaarselt tube ja vastavalt vajadusele kasutada õhukuivatit või õhuniisutit.

Hea ventilatsioonParim lahendus värske ja puhta õhu saavutamiseks siseruumides on leida meie kodulehelt oma ruumidele sobiv energiasäästlik soojustagastusega ventilatsiooniseade.

Element Grupi kodulehel on lai valik soodsa hinnaga ventilatsioonifiltreid ja kvaliteetseid Komfovent Domekt seeria energiasäästlikud soojustagastusega ventilatsiooniseadmed.

Telli meilt ka paigaldus ja seadmete hooldus – oleme Teie jaoks olemas ventilatsioonitööde projekteerimisest paigalduseni. https://elementgrupp.ee/tootekategooria/komfovent-domekt-ventilatsiooniseadmed/

Kui meie e-poest sobivat seadet ei leidnud, siis kirjutage info@elementgrupp.ee ja küsige pakkumist.