Määratlemata

Kas Sina teadsid kui palju saad oma igakuistelt elektrikuludelt säästa kui kevadel, pärast kütteperioodi lõppu vana ventilatsioonifiltri uue vastu vahetad?

Kevade suurpuhastuse meelespea – puhtam õhk, parem tervis!
Päevad pikenevad, õhutemperatuur tõuseb ja lilled valmistuvad õitsema. On õige aeg valmistuda eelseisvaks soojemaks ilmaks, on aeg seada ventilatsiooniseade kevadeks ja suveks valmis.

Mida tähendab puhas õhk?Puhas õhk

Puhas õhk tähendab õhku, mis on võimalikult saasteainete vaba. Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul hingab 90% inimestest regulaarselt saastatud õhku, mis on ajendiks ka kopsuhaigustele ja üldise immuunsuse nõrgenemiseks.

Mida saate ise puhta õhu nimel teha?

 • Tuulutage tube
 • Liikuge rohkem looduses ja hingake puhast õhku
 • Vaadake kodus üle ventilatsioonifiltrid – suure tõenäosusega vajab filter pärast kütteperioodi vahetamist ja just sel põhjusel on kevad hea aeg filtrite vahetamiseks.

Pea meeles, et ventilatsioonifiltreid vahetades puhasta seade vajadusel tolmuimejaga ja kontrolli soojusvaheti mustumist ning vajadusel puhasta ka soojusvaheti. Kui tellite filtreid esimest korda, kontrollige eelnevalt nende suurusi ja sobivust oma ventilatsiooniseadmega.

Kui palju säästate, kui vahetate ventilatsioonifiltreid korrapäraselt?

Ventilatsiooniseadme hooldus on oluline osa, et seade töötaks kodus võimalikult tõhusalt. Ventilatsioonifilter mängib olulist rolli seadmete töös, kui filtrit korrapäraselt ei vahetata, võib see põhjustada kulukaid probleeme.

 

 1. Säästate ca 5% igakuistelt elektrikuludelt
  Puhas õhk

  Puhas õhk, parem tervis!

  Vana filter ei lase õhku hästi läbi ja seetõttu suureneb ka ventilaatorite energiatarbimine, mistõttu suureneb ka teie elektriarve.

 2. Madal siseõhu kvaliteet
  Määrdunud ventilatsioonifiltritest läbi surutud õhk on täis osakesi ja muid saasteaineid, mis halvendab sisekliimat.
 3. Seadme eluiga ja remont
  Vanade ventilatsioonifiltrite tõttu peab ventilatsiooniseade õhu ringlemiseks rohkem tööd tegema. Süsteemi koormus võib põhjustada püsivaid kahjustusi, mis võib nõuda kulukat remonti või seadme täielikku väljavahetamist.
 4. Ebaühtlane õhuvool
  Puhas õhk ei pruugi kodus ühtlaselt ringi liikuda, kui filtrid on määrdunud või ummistunud.

Ventilatsioonfiltrite vahetamine on ülesanne, millega majaomanikud saavad ise hakkama, kuid aitame hea meelega säästa Teie aega ja Tallinna piires vahetame ventilatsioonifiltri Teie eest. Leia meie kodulehelt sobivad ventilatsioonifiltrid ja telli meilt ka paigaldus https://elementgrupp.ee/element-grupp-e-pood/