Määratlemata

Millal on õige aeg ventilatsioonifiltrit vahetada?

Millest koosneb ventilatisoonifilter?

Ventilatsioonifiltrites on kasutatud kaasaegset mitmekihilist klaaskiud materjali, mis tagab väiksema õhutakistuse ja tõhusama filtreerimise.

Klaaskiud materjal on hea niiskuskindlusega ja sobib väga hästi meie kliimasse. Filtri väliskihtides on filtermaterjali kiud suuremad, mis tagab suuremate tolmuosakeste salvestamise, filtri sisemistes kihtides on väiksemad kiud, mis seovad endasse väiksemaid tolmuosakesi. Need omadused tagavad filtri pika eluea ja madalamad energiakulud

Miks on oluline ventilatsioonifiltrit õigeaegselt vahetada?

  • Vana filter võib aidata kaasa hallituse levikule ventilatsioonisüsteemis, eriti niiskes kliimas, mis halvendab õhu kvaliteeti.
  • Vanad filtrid põhjustavad rõhu langust ventilatsioonisüsteemis, mille tulemusel väheneb puhta õhu sissevool, mis omakorda halvendab sisekliimat.
  • Kui filtreid ei vaheta on süsteemi normaalne toimimine takistatud ning väheneb seadme eluiga.
  • Uus filter laseb paremini õhku läbi, mille tulemusel säästate elektrikulusid.

Millal on õige aeg ventilatsiooniseadme filtreid vahetada?

Kasutatud filterTootjad soovitavad vahetada filtreid vähemalt 2 korda aastas. Mõistlik on teha seda kevadel (peale õietolmuperioodi) ja sügisel (enne kütteperioodi). Kui aga seadme õhuvõtu lähedal on tänav, kus keerutab tolm, mustuvad filtrid kiiremini ja tuleks vahetada sagedamini.

Filtreid vahetades on oluline puhastada seade vajadusel tolmuimejaga ja kontrollida soojusvaheti mustumist, vajadusel puhastada ka soojusvaheti.

Kui tellite filtreid esimest korda, palume eelnevalt kontrollida nende suurusi ja sobivust oma ventilatsiooniseadmega.

Element Grupi kodulehel on laias valiks Eestis toodetud ventilatsioonifiltreid nagu näiteks Flexit Uni, Komfovent Domekt, Swegon Casa, Deekax jne. Vaata lähemalt meie e-poest: https://elementgrupp.ee/tootekategooria/filtrikomplektid/

Kui Te ei leia oma ventilatsiooniseadmele vastavat filtrit meie e-poest, siis kirjutage: tellimused@elementgrupp.ee ja leiame teie seadmele sobiva ventilatsioonifiltri.

Ostes rohkem kui 2 komplekti, küsige pakkumist: info@elementgrupp.ee